20. máj 2016

Sekuláčik 2016

Medzinárodný stolnotenisový turnaj žiakov základných škôl

Dňa 20.5.2016 sme odohrali už 9. ročník stolnotenisového turnaja žiakov základných škôl O pohár Sekuláčik. Na turnaji okrem domácej ZŠ Sekule štartovalo ďalších 11 základných škôl ZŠ Kúty, ZŠ s MŠ Závod, ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur, ZŠ s MŠ Veľké Leváre, ZŠ Veľký Biel, ZŠ Stupava, ZŠ Borský Mikuláš, ZŠ Čáry, ZŠ Šaštín Stráže, Gymnázium Malacky a z Rakúska Hauptschule Gänserndorf. Turnaj otvorila pani zástupkyňa riaditeľa Mgr. Eva Trajlínková. Pre deti bol pripravený drobný darček, ktorý venovali sponzori. Obecný úrad Sekule a Obecný úrad Moravský Svätý Ján zabezpečili pre žiakov obed. Poháre pre víťazov vyrobila pani Húšková z firmy Keralit sekulská fajansa.

V kategórii žiaci štartovalo 40 hráčov. Zvíťazil Filip Uhlík (ZŠ Kúty), druhé miesto si vybojoval Samuel Kmoško (ZŠ Sekule), tretí skončil Patrik Nemček (ZŠ Kúty), štvrté miesto obsadil Tomáš Michalica (ZŠ Borský Mikuláš). Víťazom ceny útech sa stal David Kovár (ZŠ Sekule).

V kategórii žiačky štertovalo 15 hráčok. Prvé štyri miesta obsadili žiačky ZŠ Sekule. Prvá skončila Dominika Kovárová, druhá Jana Škápiková, tretia Ivana Zelenková a štvrtá Alžbeta Kovácsová. Naša najmladšia Adelka Kotesová žiačka prvej triedy skončila na 5.-8. mieste. Cenu útechy vyhrala Valéria Černušková (ZŠ Stupava).

Naše dievčence, ktoré obsadil 1. až 4. miesto budú v dňoch 1. až 2. 6. hrať na Školských majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise žiakov a žiačok základných škôl v Bratislave, kde budú hájiť náš Trnavský kraj. Účasť si vybojovali na Majstrovstvách kraja, kde skončili na prvom mieste. ŽIaci na Majstrovstvách kraja vybojovali druhé miesto. Tesne nepostúpili. Vo finále podľahli ZŠ Leopoldov. Našim dievčatá budeme držať palce.